Aktualności kinowe

Obserwując wzrost liczby zakażeń wirusem SARS-CoV2 w poszczególnych krajach Europy wielu kinomanów zadaje sobie pytanie „Czy ponownie zamkną kina?”, a niektórzy „Kiedy ponownie zamkną  kina?”. Co nas czeka w najbliższych tygodniach, tego nie wiemy, ale warto spojrzeć jak to obecnie wygląda w innych państwach.

W nadchodzącym tygodniu (14.01-20.01.2022) polskie kina w liczbie niespełna pięciuset zapraszają na:

  • 7 premier,
  • ponad 310 różnych filmów,
  • ponad 42500 projekcji filmowych.

14. stycznia polską premierę będzie miało 7. filmów. Będą to: „355”, „Krzyk”, „(Nie)długo i szczęśliwie”, „Titane”, „O czym dzisiaj marzą zwierzęta”, „Moje życie to cyrk”, „Martin i magiczny las”.

We foyer KinoGram w Warszawie eksponowane są fotografie dokumentujące proces powstawania trylogii „Trzy kolory” Krzysztofa Kieślowskiego. Wystawa „Remembering Krzysztof” to wielkoformatowe zdjęcia autorstwa Piotra Jaxy. Prezentują one pracę Krzysztofa Kieślowskiego i jego ekipy na planie filmowym. Zdjęcia były wykonywane codziennie przez dziewięć miesięcy.

Wystawa będzie dostępna do 1. marca.

Najbliższy tydzień (7.01-13.01.2022) w polskich kinach będzie wyglądać następująco:

  • na pokazy filmowe zaprosi ponad 490 kin,
  • zaplanowane zostały niespełna 42000 projekcji filmowych,
  • 4 premiery,
  • ponad 250 różnych filmów zostanie pokazanych na ekranach kin.

5. stycznia premierę w Polsce ma film „King’s Man: Pierwsza misja”. Z kolei od 7. stycznia w kinach będzie można oglądać 3. filmy „Benedetta”, „Magdalena” oraz kontynuację hitowej polskiej komedii, czyli „Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4”.

Festiwal Filmów Polskich „Wisła” po raz pierwszy dotrze do Wietnamu! Festiwal odbędzie się w formule online i potrwa od 29. do 30. grudnia. Zaprezentowane zostaną dwa polskie filmy z ostatnich lat „Żelazny most” (reż. Monika Jordan-Młodzianowska) i „Supernova” (reż. Bartosz Kruhlik).

Urodziny Kina Zamek to odbywające się co rok święto filmowe. W 2021 roku kino będzie obchodzić swoje 58. urodziny. Wydarzenie potrwa trzy dni, od 28. do 30. grudnia. Tegoroczny program to wyłącznie pokazy przedpremierowe. Zobaczyć będzie można takie filmy jak: „Benedetta” Paula Verhoevena, „Wszystko poszło dobrze” Francoisa Ozona, „Sonata” Bartosza Blaschke oraz „Matki równoległe” Pedro Almodovara.

24. grudnia to w polskich kinach dzień, w którym premierę będzie miało 6 filmów. Będą to: „Hiszpański romans”, „Truflarze”, „Kochankowie”, „Odkupienie”, „Emma i Święty Mikołaj”, „Jak zostać Świętym Mikołajem 2”.

Dzień później na ekranach zadebiutuje kolejny – „W 80 dni dookoła świata”.

Przypomnijmy, że od 22. grudnia w kinach można oglądać „Matrix Zmartwychwstania”.

Najbliższy weekend to czas Świąt Bożego Narodzenia, w związku z czym część kin w tym okresie nie będzie wyświetlać filmów. W tygodniu 24.12-30.12.2021 widzów zaprosi niecałe 400 kin, w których zaplanowano prawie 32000 seansów. W wyświetlonych zostanie niespełna 190 filmów, a premierę w tym tygodniu mieć będzie 8 filmów.

do góry ▲